O Nas

   Nie wyobrażam sobie życia bez zwierząt...

   W moim domu zawsze były jakieś zwierzęta (gryzonie, ptaki, rybki) i oczywiście pies, traktowany jak 100% członek rodziny. Uważam że bez zwierzaków nasze "domowe ognisko" nie mogłoby zapłonąć. Bez nich nasze życie byłoby po prostu smutne.

Przyszedł i czas, że zapragnęłam mieć kota. Od zawsze zachwycało mnie piękno, elegancja, czystość i "dzikość" tego gatunku, jednak zniechęcał ten ich "własny świat". Dlatego jak na psiarza przystało zaczęłam szukać rasy o "psim charakterze". Po przeszperaniu internetu i odwiedzeniu kociej wystawy wybór padł na piękną, niebieskooką odmianę kota Syberyjskiego - Neva Masquerade i wpadłam po uszy... Zakochałam się w kotach i postanowiłam założyć hodowle. W niedługim czasie dołączyła do nas jeszcze przedstawicielka rasy Devon Rex, która to zafascynowała mnie swoim oryginalnym wyglądem i zwariowanym charakterem.

Tak oto w 2011 roku powstała nasza hodowla - Viva Hestia*PL (Nazwa powstała w nawiązaniu do mitologicznej strażniczki domowego ogniska).

W 2018 roku do naszego Nevkowo-Devoniego stada dołączyły jeszcze majestatyczne koty Rosyjskie Niebieskie... i tak jest do dziś.

   Prezentujemy nasze koty na wystawach kotów rasowych w kraju i za granicą, gdzie są oceniane przez różnych międzynarodowych sędziów i uzyskują oceny doskonałe. Dzięki temu mamy pewność, że nasze koty zachowują prawidłowy standard rasy.

Poza prawidłowym typem zależy nam oczywiście również na zdrowiu naszych kotów, dlatego wszystkie koty i kociaki są regularnie szczepione i w razie potrzeby odrobaczane.

Koty hodowlane (powyżej 1,5-2 roku) mają wykonywane badania na HCM i PKD (ma to na celu uniknięcia chorób genetycznych serca i nerek u naszych kociąt).

Hodowla jest wolna od FIV i FeLV.

   Jesteśmy zarejestrowani w Supreme Cat Club (SCC) należącym do Polskiej Federacji Felinologicznej - Felis Polonia (FPL), która jest członkiem Fédération Internationale Féline (FIFe).

FIFe jest jedną z największych światowych organizacji zrzeszających hodowców kotów rasowych, a co za tym idzie rodowody naszych kociąt są uznawane na całym świecie.